Polacy w Kolumbii zostali zaatakowani podczas transmisji live [Nagranie]

Polska para turystów podczas swojej wizyty w Kolumbii, została napadnięta przez dwóch mężczyzn uzbrojonych w nóż i siekierę na górze El Volador w Medellin. Zdarzenie to zostało przypadkowo zarejestrowane na filmie, kiedy para robiła transmisję, opowiadając o swoich doświadczeniach z podróży.

Władze miasta Medellin, zarządzane przez burmistrza Daniela Quintero, zaoferowały nagrodę 10 milionów peso (ok. 9650 zł) za informacje prowadzące do zatrzymania sprawców. Na filmie widzimy jak para schodzi ze wzgórza, relacjonując swoje wrażenia z podróży, nie są świadom, że za nimi idą dwaj mężczyźni, którzy chcą ich zaatakować.

Według relacji mężczyzny, jeden z napastników uderzył go nożem w głowę, a potem obaj grozili parze siekierą, aby zmusić ich do oddania swoich rzeczy.

Oficjalne stanowisko Polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych (MSZ) zaleca unikanie podróży do obszarów przygranicznych Kolumbii i zachowanie szczególnej ostrożności w całym kraju.

Zgodnie z informacjami MSZ, w Kolumbii często dochodzi do porwań i jest wysoki poziom przestępczości pospolitej. Osoby korzystające z komunikacji miejskiej są szczególnie narażone na niebezpieczeństwo, w tym napady i kradzieże. Złodzieje często działają w grupach, uzbrojeni w broń palną lub noże, i wymuszają na pasażerach autobusów oddanie pieniędzy, telefonów, biżuterii i innych wartościowych przedmiotów.

Zobacz nagranie: