LEGNICA. Mężczyzna chodził z bronią w ręku, zobacz jego zatrzymanie! [FILM]

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Legnicy otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonych mieszkańców sąsiednich miejscowości o mężczyźnie przemieszczającym się drogą, trzymając w ręku pistolet. Funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy, natychmiast skierowani na miejsce, dostrzegli opisaną osobę, która rzeczywiście trzymała w dłoni przedmiot przypominający broń palną. Szybkie działania policjantów umożliwiły obezwładnienie 22-latka, który ostatecznie trafił do policyjnego aresztu.

Każda służba policjanta jest inna i żaden z funkcjonariuszy nie jest w stanie przewidzieć jej przebiegu. Doskonałym przykładem są mundurowi z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy, którzy tuż po rozpoczęciu służby, aby zapewnić bezpieczeństwo obywatelom, zostali skierowani do interwencji dotyczącej mężczyzny przemieszczającego się drogą i trzymającego pistolet.

O zagrożeniu powiadomiono dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy przez przestraszonych mieszkańców okolicznych miejscowości. Zgłoszenie sugerowało, że mężczyzna przemieszczał się drogą, obserwował okoliczne posesje, a w ręku trzymał pistolet.

Funkcjonariusze z lokalnego SPPP wiedzieli o powadze sytuacji tuż po przydzieleniu im tej interwencji. Natychmiast udali się do wskazanego obszaru, gdzie zauważyli opisaną osobę, która rzeczywiście trzymała w ręku przedmiot przypominający broń.

Szybkie i profesjonalne działania policjantów doprowadziły do obezwładnienia 22-latka i odebrania mu broni, na którą jednak, jak się później okazało, nie było wymagane pozwolenie. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości mężczyzny wskazało prawdopodobną przyczynę jego zachowania — urządzenie pomiarowe wykazało ponad 1 promil alkoholu w organizmie. 22-latek ostatecznie został doprowadzony do policyjnego aresztu, gdzie mógł wytrzeźwieć, nie wprowadzając paniki wśród okolicznych mieszkańców.

Zobacz nagranie:

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *