Gorlice. Brutalna bójka 14 i 17 latki – dzieciaki ze szkoły biły im brawo

Na przestrzeni ostatniego weekendu dotarły do nas informacje, że w parku w Gorlicach doszło do starcia pomiędzy dwiema nastolatkami. Cały incydent obserwowała znaczna liczba osób, które nie tylko nie interweniowały, ale wręcz podżegały uczestniczki do jeszcze bardziej brutalnych działań.

Film, który został zarejestrowany przez jednego z obserwatorów, jest szeroko dyskutowany w sieci. Na nim widzimy cały przebieg zdarzenia, który wygląda na zaplanowane spotkanie z zamiarem stoczenia pojedynku.

Brutalne starcie młodych dziewczyn

Na początku nagrania widzimy dwie dziewczyny stające naprzeciwko siebie, po czym następuje eskalacja konfliktu. W trakcie starcia jedna z dziewczyn przewraca drugą na ziemię i zasiada na niej, zadając kolejne ciosy, głównie w kierunku głowy. Uderza pięściami. Otaczający tłum, który stoi wokół walczących nastolatek, podsyca dalszą agresję. Siła uderzeń jest na tyle duża, że słychać je na nagraniu pomimo krzyków obecnych.

“Napie*** ją k****”, “Mocniej! Mocniej!”, “Bij, Bij cały czas!”, “Napier**** do końca!” – to tylko niektóre z okrzyków, które padają w trakcie nagrania.

Tłum, wśród którego można zauważyć nawet dzieci (istnieją dowody na obecność bardzo młodych osób!) wciąż, używając wulgarnych słów, podżega do kontynuacji walki, mimo że jedna z nastolatek leży na ziemi, bezradna, przytłoczona drugą. W jednym momencie jedna z dziewczyn odpowiada komuś z tłumu podżegającego do dalszego bicia: “Nie chcę jej rozje*** twarzy”. Jednak po chwili poddaje się presji i ponownie zaczyna uderzać coraz bardziej osłabioną dziewczynę.

Przygniata nogami jej ręce, by uniemożliwić jej obronę, a następnie z całej siły uderza ją pięścią prosto w twarz.

“Ona by ci to samo zrobiła, gdyby leżała na tobie, rób jej to!” – mówi niewidoczny na nagraniu chłopak, namawiając dziewczynę do kontynuowania bicia. Ta po chwili ponownie uderza pięściami po głowie i twarzy przygniecioną, niezdolną do obrony nastolatkę.

Nagranie kończy się po ponad 5 minutach, ale nie pokazuje zakończenia starcia. Na końcu widać, że pobita dziewczyna jest praktycznie niezdolna do obrony.

W zdarzeniu poszkodowana została 17-latka z gminy Uście Gorlickie. Sprawczyni natomiast to 14 latka, mieszkanka gminy Sękowa.

15 maja dyrekcja szkoły dowiedziała się o zdarzeniu, które miało miejsce 13 maja i poinformowała natychmiast policję. Policjanci tego samego dnia zidentyfikowali sprawcę pobicia jak i poszkodowaną. Zgromadzone materiały zostały przesłane do Wydziału Rodzinnego Sądu Rejonowego w Gorlicach pod kątem czynu karalnego dokonanego przez nieletnią dot. uszkodzenia ciała, a także przejawów demoralizacji wobec innych osób biorących udział w zdarzeniu – mieszkańców Gorlic, celem rozpatrzenia zgodnie z kompetencjami.

Źródło: Gorlice24.pl