Kobieta wyrzuciła szczeniaki w reklamówce nad rzeką

9 maja 2023 roku, tuż przed godziną 14:30, dyżurny Komendy Policji w Piotrkowie Trybunalskim otrzymał zgłoszenie o dwóch nowo narodzonych szczeniakach, porzuconych w reklamówce przy rzece Strawa. Świadek zdarzenia, spacerująca kobieta, usłyszała pisk zwierząt i natychmiast zawiadomiła służby. Bezpośrednio na miejsce skierowani zostali policyjni wywiadowcy.

Kobieta, która zgłosiła sprawę, oświadczyła, że około godziny 14:00 przechadzała się wzdłuż rzeki, kiedy usłyszała niepokojące dźwięki. Dźwięki dobiegały z reklamówki leżącej w pobliżu wody. Po jej sprawdzeniu okazało się, że wewnątrz były dwa nowo urodzone szczeniaki czarnej maści. Patrol Straży Miejskiej zabrał szczenięta do Schroniska dla zwierząt, a funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania właściciela zwierząt.

Dzięki zaangażowaniu i szybkim działaniom już po chwili, funkcjonariusze ustalili, że właścicielką szczeniaków jest 50-letnia kobieta z Piotrkowa Trybunalskiego. Kobieta podczas przesłuchania wielokrotnie zmieniała swoje zeznania, nie potrafiła dokładnie określić kiedy jej suka się oszczeniła. Pies został zabrany do lekarza weterynarii, który potwierdził, że do oszczenienia doszło tej samej doby. Suka została przewieziona do schroniska, aby mogła wykarmić swoje szczenięta.

https://host613900.xce.pl/sluzby/1577,chcial-ugodzic-nozem-policjanta-w-klatke-piersiowa/

Właścicielka szczeniaków została zatrzymana i trafiła do policyjnej celi. Wkrótce usłyszy zarzut znęcania się nad zwierzętami. Za popełnione przestępstwo grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności. Szybkie działania policjantów i czujność świadka zapobiegły dalszemu cierpieniu niewinnych zwierząt. O dalszym losie 50-letniej piotrkowianki zadecyduje sąd.