Tomaszów Mazowiecki: Pijany uciekał busem

Tomaszowska policja w dniu 9 maja 2023 roku zatrzymała 29-letniego mężczyznę, poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna, prowadząc dostawczy volkswagen z 2,5 promilami alkoholu we krwi, uciekał przed policją pomimo dożywotniego zakazu kierowania. W trakcie ucieczki zdemolował inny samochód i jadąc chodnikami, zmuszał pieszych do ucieczki.

Pościg i zatrzymanie: Detale zdarzenia

Policjanci wydziału kryminalnego tomaszowskiej jednostki, realizując list gończy, zatrzymali poszukiwanego na ulicy Szerokiej w Tomaszowie Mazowieckim. Kiedy funkcjonariusze próbowali go zatrzymać, 29-latek ruszył gwałtownie na wstecznym biegu, uderzając swoim autem w funkcjonariusza i zaparkowany bus. Mimo to, kontynuował ucieczkę, a policjanci ruszyli w pościg, informując o tym dyżurnego.

https://host613900.xce.pl/sluzby/1753,znaleziono-cialo-11-letniego-chlopca-podejrzany-o-porwanie-i-zabojstwo-to-41-letni-sosnowiczanin/

Niebezpieczna jazda i zatrzymanie

Poszukiwany mężczyzna uciekał, jadąc całą szerokością drogi, próbując zepchnąć z drogi policyjne auto, zjeżdżał na trawniki i chodniki, zmuszając pieszych do ucieczki. Po wjechaniu na osiedle przy ulicy Koplina, porzucił auto i kontynuował ucieczkę pieszo. W końcu, został zatrzymany przez policjantów w rejonie ulicy Niebrowskiej.

Konsekwencje: Kara do 10 lat pozbawienia wolności

Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad 2,5 promila. Policja ustaliła również, że miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i że auto, którym się poruszał, nie miało ważnych badań technicznych. Mężczyzna usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli, jazdy pod wpływem alkoholu, mimo dożywotniego zakazu sądowego, i czynnej napaści na policjantów. Za te przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Będzie również odpowiadał za spowodowanie zdarzenia drogowego.