[Film] 10 migrantów zaatakowało naszych strażników na granicy

Próby nielegalnego przekroczenia granicy przez cudzoziemców nabierają na intensywności. Niemniej jednak, intencje tych osób nie są podyktowane chęcią uzyskania ochrony na terytorium Polski. Przeciwnie, jest to część planu dostania się do krajów Europy Zachodniej.

Niepokojąco rośnie również agresja cudzoziemców wobec funkcjonariuszy Straży Granicznej. Uchodźcy coraz częściej, za wszelką cenę dążą do realizacji swojego celu, nie wahają atakować się pograniczników. Informacje wskazują, że służby białoruskie wspierają te działania, dostarczając nielegalnym imigrantom sprzęt niezbędny do przełamania zabezpieczeń na granicy.

Jedna z wielu konfrontacji  miała miejsce w Placówce SG w Białowieży, gdzie 10-osobowa grupa migrantów reagowała agresywnie na próby zablokowania ich drogi przez polskie patrole. Funkcjonariusze byli obrzucani kamieniami i gałęziami.

Podobne działania w celu przeciwdziałania nielegalnej migracji prowadzili również funkcjonariusze z placówek w Narewce, Krynkach, Mielniku i w Płaskiej. W pobliżu Narewki udało się także zatrzymać kuriera. Obywatel Ukrainy próbował przewieźć siedmiu cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli polsko-białoruską granicę.

Ciągłe wysiłki Podlaskiego Oddziału SG w walce z nielegalną migracją są kluczowe dla ochrony granic Polski i Europy. Działania te są zdecydowane i nieustępliwe, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa i spokoju obywatelom naszego kraju.

Zobacz nagranie: