Connect with us

Ze Świata

16-latka zaatakowała nożem dwie dziewczyny, policjant miał sekundy na reakcje

16- letnia Ma’Khia Bryant została zastrzelona przez funkcjonariusza policji, który miał sekundy na podjęcie decyzji o użyciu broni. Nagranie z kamery nasobnej policjanta pokazuje nastolatkę atakującą dwie inne dziewczyny czymś, co wyglądało jak nóż.

„To nigdy nie powinno się wydarzyć” – powiedziała 10TV matka nastolatki Paula Bryant  ze łzami w oczach. „To kochająca dziewczyna, policjant został wezwany w celu ochrony, a nie zabójstwa” – dodała.

Policjanci zostali wezwani na miejsce zdarzenia około godziny 16:30 w związku z doniesieniem o osobie z nożem w ręku, którym próbowała dźgnąć mieszkańców jednego z domów w Columbus.

Na nagraniu z kamery nasobnej policjanta widzimy, że gdy tylko funkcjonariusz wyszedł z radiowozu, nastolatka rzuca inną kobietą w ziemię i trzyma w dłoni coś, co wyglądało na nóż. Następnie można zobaczyć jak szarżuje na inną dziewczynę, unosząc w powietrzu nóż, w tym momencie  policjant otworzył ogień.

„Przyszła do nich z nożem” – słychać słowa funkcjonariusza, gdy inni policjanci zajmowali się Ma’Khią Bryantem na ziemi.

Kadr z nagrania, widać nastolatkę z nożem, która szarżuję na inną dziewczynę. W tym momencie padły strzały.

Biuro śledcze Ohio zajmuje się strzelaniną.  Funkcjonariusz nie miał wielu wyborów, ponieważ miał tylko sekundy na reakcję. Gdyby użył broni sekundę później mielibyśmy wtedy dwie ofiary. Funkcjonariusz pracował w policji od 16 miesięcy.

Protesty

Protestujący zebrali się w pobliżu miejsca strzelaniny oraz w siedzibie policji Columbus we wtorek wieczorem. Wielu widziano, jak przekraczali policyjne bariery na zewnątrz siedziby w tym samym czasie, gdy w środku pokazywano nagrania z kamery ciała.
Śpiewy „Czarne kobiety się liczą”, „Czarne dziewczyny się liczą” i „Powiedz jej imię!” zadzwonił z tłumu. (@LaceyCrisp / WBNS)

Zobacz nagranie:

Odpowiedzialny z dział wiadomości

Kliknij by skomentować

Z Kraju

Ze Świata

Filmiki