Ostrów Wlkp. – Policjanci zapobiegli tragedii

Ostrów Wlkp. – Policjanci zapobiegli tragedii

Data publikacji 28.05.2020

Policjanci Wydziału Prewencji ostrowskiej komendy uratowali 31-letniego mężczyznę, który próbował targnąć się na swoje życie. Desperat zamknął się w swoim mieszkaniu. Policjanci wyważyli drzwi i zdjęli pętle z szyi mężczyzny. Błyskawiczna reakcja funkcjonariuszy zapobiegła tragedii. Policjanci przekazali 31-latka załodze pogotowia ratunkowego.

Kilka dni temu, po godzinie 19:00 do dyżurnego wpłynęło zgłoszenie o targnięciu się na swoje życie przez mężczyznę. Na miejsce pojechali szybko policjanci Wydziału Prewencji sierż.sztab. Wiesław Sołtysiak i post. Dariusz Kobusiński. Gdy dojechali na miejsce zdarzenia zastali zgłaszających, którzy poinformowali, że mężczyzna wysłał sms, z którego miało wynikać, że podejmie próbę samobójczą. Policjanci natychmiast pobiegli pod wskazane mieszkanie. Mężczyzna nie otwierał drzwi, dlatego też policjanci postanowili je wyważyć. Gdy wbiegli do środka zauważyli mężczyznę który nie miał oznak życia. Funkcjonariusze w ostatniej chwili zdjęli 31-latkowi pętle z szyi. Mężczyzna zaczął oddychać i odzyskał przytomność. Po chwili na miejsce dotarło pogotowie ratunkowe.

Funkcjonariusze monitorowali czynności życiowe mężczyzny do czasu przyjazdu załogi pogotowia ratunkowego. 31-latek trafił pod opiekę lekarzy.

Małgorzata Michaś/MŚ

Źródło: Policja.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*