Czarnków – Przypadki naruszeń obowiązujących przepisów

Czarnków – Przypadki naruszeń obowiązujących przepisów

Policjanci z Czarnkowa nieustannie podejmują interwencje mające na celu zdyscyplinowanie mieszkańców naszego powiatu do przestrzegania niedawno wprowadzonych regulacji. Niestety, pomimo ciągłych apeli ze strony Policji i innych służb państwowych, podczas minionego weekendu doszło do kilku przypadków naruszeń prawa w tym zakresie. Natomiast wczoraj mieszkaniec gminy Wieleń podczas kwarantanny domowej postanowił udać się na spacer z synem. Swoim zachowaniem zlekceważył nie tylko bezpieczeństwo własne, ale również swojego dziecka. Teraz za swoją bezmyślność odpowie przed sądem.

Czas epidemii to wzmożone działania policjantów i innych służb w trosce o zdrowie i życie. Natomiast dla mieszkańców naszego powiatu to sprawdzian z odpowiedzialności, rozwagi i troski o drugiego człowieka. Niestety policjanci wciąż podejmują interwencje wobec osób, które lekceważą przepisy prawa, a tym samym narażają bezpieczeństwo swoje i innych ludzi.


4 kwietnia policjanci otrzymali zgłoszenie o grupowaniu się osób na przystanku autobusowym w Młynkowie gm. Połajewo. Na miejscu zastali trzech mężczyzn, którzy nie dość, że spotkali się w tak licznej grupie, to jeszcze nie zachowywali nakazanych odległości. Policjanci szybko zakończyli to nielegalne spotkanie. Wszyscy mężczyźni zostali ukarani mandatami.


Z kolei 5 kwietnia w nocy, trzcianeccy mundurowi patrolując teren miasta zauważyli na ulicy Sikorskiego, dwóch chłopców, którzy na widok radiowozu zaczęli uciekać. Byli to dwaj 14-latkowie, którzy trafili w ręce rodziców. Oprócz dzieci, rodzice otrzymali, również mandaty karne.


Kolejnym przykładem lekkomyślności i braku odpowiedzialności, wykazali się tego samego dnia trzej młodzi mężczyźni, którzy spotkali się towarzysko w pobliżu zbiornika wodnego przy ulicy Międzyleskiej w Wieleniu. Wyjaśnili policjantom, że wiedzą o obowiązujących przepisach, ale sądzili, że w tak małym gronie mogą się spotkać.


Natomiast wczoraj mieszkaniec gminy Wieleń złamał kwarantannę domową. Mężczyzna wrócił z zagranicy i miał obowiązek przebywania w domu. Podczas kontroli okazało się, że poszedł z dzieckiem na spacer. W rozmowie z policjantami odniósł się lekceważąco do obowiązujacych go obostrzeń. Teraz za swą bezmyślność odpowie przed sądem. Za nie stosowanie się do wytycznych służb sanitarnych zgodnie z art. 116 KW grozi mu grzywna do 5 000 złotych. Ponadto służby sanitarne mogą nałożyć na mężczyznę karę administracyjną w wysokości 30 000 złotych.


 


 


Karolina Górzna Kustra/PGŹródło: www.wielkopolska.policja.gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*