Policjanci zatrzymali kierującego, który mając ponad 3 promile jechał cysterną z niebezpiecznymi substancjami

Dyżurny Komendy Policji w Lubinie został telefonicznie powiadomiony przez jednego ze świadków, że po krajowej drodze K-36 jedzie cysterna, której sposób jazdy wskazuje na to, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. W związku z tym na miejsce natychmiast skierowano patrol z Komisariatu Policji w Ścinawie, który po chwili namierzył wskazany pojazd.

Kierowcą zestawu ciężarowego okazał się być 55-letni mieszkaniec powiatu chełmskiego. Po sprawdzeniu okazało się, że ma on ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto jak sam przyznał jechał aż z terenu Niemiec.

Niebezpieczeństwo jakie stwarzał nieodpowiedzialny kierowca potęgował fakt, że przewoził on substancje niebezpieczną do produkcji asfaltów. Dzięki czujności innego uczestnika ruchu oraz szybkiej reakcji, nie doszło do żadnej katastrofy czy tragicznego w skutkach zdarzenia.

Zatrzymany stracił swoje prawo jazdy i odpowie karnie za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w ruchu lądowym w stanie nietrzeźwości za co grozić mu będzie kara do 2 lat więzienia, wysokie kary grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Jeżeli posiadamy wiedzę, że ktoś chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywał alkohol, należy w takiej sytuacji osobie bezwzględnie uniemożliwić wsiadanie za kierownicę. Kolejnym krokiem powinien być telefon na nr 112 skąd informacja zostanie przekazana właściwej jednostce Policji. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania, które mogą w konsekwencji doprowadzić do tragicznego w skutkach wypadku.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Lubinie
asp. Krzysztof Pawlik
tel: 601-974-322

 Źródło: www.dolnoslaska.policja.gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*