Okradł znajomych

26 maja, około godz. 4 nad ranem w jednym z domów, mieszkańców posesji na terenie gminy Nowy Targ zbudziły hałasy dochodzące z niższego piętra. Domownicy  zeszli sprawdzić się dzieje, jednak nikogo nie zauważyli. Kiedy wyjrzeli przed dom, zauważyli zaparkowany przed posesją samochód. Był to pojazd  znanego  im 21-latka, który bywał wcześniej u nich w gościnie. Po chwili zobaczyli właściciela pojazdu wychodzącego zza  domu. Intruz został ujęty przez domowników, którzy o całym zdarzeniu poinformowali policję.

Na miejscu policjanci ustalili, że 21-latek w nocy wszedł do środka domu przez kotłownię i ukradł z portfela jednego z domowników 740 złotych. Gdy narobił hałasu, ukrył się za budynkiem. Po chwili  zorientował się, że został zdekonspirowany i wyszedł z ukrycia.

Poszkodowani odzyskali swoje pieniądze, a 21-latek został zatrzymany i przewieziony do nowotarskiej komendy.  Po południu  usłyszał zarzuty kradzieży (art. 278 kk) i zakłócenia miru domowego (art. 193 kk). Zatrzymany przyznał, że to nie był pierwszy raz, kiedy ukradł pieniądze właścicielom. Podczas poprzednich wizyt w ich domu również zabierał pieniądze z portfela i łącznie ukradł ponad 4 tys. złotych. Za kradzieże  grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat.

Źródło: Policja.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*