Connect with us

Filmiki

Nagranie. Policjant wyciągnął broń, tłum chciał odbić zatrzymanego!

Incydent miał miejsce w Wierzchucinie (gmina Krokowa) koło Pucka, gdzie kilkadziesiąt osób próbowało powstrzymać policjantów przed zatrzymaniem młodego chłopaka. W trakcie szarpaniny jeden z policjantów wyciągnął broń. Uczestnicy zdarzenia twierdzą, że chcieli bronić chłopaka przed brutalnością mundurowych.

Policjanci podejrzewali, że dwaj mężczyźni jadący rowerem są pod wpływem alkoholu. Kierowca roweru uciekł, ale pasażer został na miejscu. Mieszkańcy, głównie uczestnicy imprezy odbywającej się po sąsiedzku, zaczęli wyzywać policjantów oraz domagać się wypuszczenia rowerzysty. Na chwilę odebrali patrolowi kluczyki od radiowozu i spuścili powietrze z koła samochodu.

Dwóch najbardziej krewkich mieszkańców Wierzchucina dostało zarzuty znieważenia policjantów i zmuszania do odstąpienia od interwencji. Prokuratura wyjaśnia sprawę, a policja prowadzi wewnętrzne postępowanie.

Policjant zachował się profesjonalnie. Dostosował adekwatnie środki do sytuacji. Wyciągnięcie broni, wykorzystanie broni, bądź użycie jej, jest to naprawdę ostateczność — zaznacza podkom. Karina Kamińska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Warto zauważyć, że nim policjant podjął decyzję o wyciąganiu broni, tłum napierał na niego przez ponad 4 minuty. Przez ten czas padło wiele poleceń ze strony policjantów.

Zobacz nagranie z pierwszych zatrzymań odnośnie powyższego nagrania:

Kilkadziesiąt osób zaatakowało interweniujących policjantów

Odpowiedzialny z dział wiadomości

14 komentarzy

14 Comments

 1. Greg Obszynski Grzesiek

  25 maja, 2023 at 10:24 am

  nawet swojej pracy spokojnie nie wykonasz

 2. Kasia

  25 maja, 2023 at 11:14 pm

  25 lat więzienia dla policjanta.

 3. Wojtas

  26 maja, 2023 at 4:56 am

  dla większości z tych pajaców obok którzy bronią pijanego należy się guma ,ciasne drzwi i olej pod nogi .

 4. KLient

  26 maja, 2023 at 6:26 am

  Większych głupot nie słyszałem, w nagraniu Pan Policjant pokazał absolutny brak profesjonalizmu.
  I nie tłumaczy tego nawet fakt że służy w tak zwanym Pcimiu Dolnym.
  Strach takiego szeryfa spotkać na ulicy, dobrze że są teraz smartfony z kamerkami to nie jesteście w stanie przykryć swojej nieudolności.

 5. Rob

  26 maja, 2023 at 8:44 pm

  Baba w patrolu to strata pieniędzy podatników. I niech się policja nie dziwi, stracili szacunek goniac nielegalnie za kagańce i zamykając bezprawnie firmy Polakom razem z SSanepidem. Hańba

 6. Hades

  27 maja, 2023 at 6:57 am

  Powinno być podane imię o skąd ten policjant czy pies jest i piętnowane to co robi to zaczyna być niepokojące to co oni robią powinnismy nosić broń czy policja czy nie jak mi nie pasuje zachowanie powinienem mieć prawo do strzelania samo obronie

 7. Obywatel

  27 maja, 2023 at 7:07 am

  Policja w Polsce to w 85% zwykła patologia dlatego ten kraj nie może być normalny. Nadmiar władzy i bezkarność polskich urzędników/funkcjonariuszy prowadzi do co raz to większej agresji i brutalności ze strony takich służb.

 8. Endi.

  27 maja, 2023 at 11:07 am

  Zero szacunku dla Policji, ten kraj robi się patologią, większość przez obóz rządzący, wykorzystujący Policję do celów politycznych. Ale nadgorliwość tej wioskowej patologii powinna być przykładnie ukarana.

 9. Daniel

  27 maja, 2023 at 12:15 pm

  Policja polska nic dodać nie trzeba.
  Jeszcze nagrodę dostanie od przełożonego tam przykład idzie od samej góry. Patologia

 10. waldek

  27 maja, 2023 at 6:10 pm

  Niezła patola w tej dziurze, jak czarni gdzieś gdzieś na obrzeżach w USA.

 11. Masakra

  28 maja, 2023 at 5:36 am

  TA DZICZ POWINNA IŚĆ POD OBLICZE PROKURATORA.MASAKRA CO WTYM KRAJU SIĘ DZIEJE ŻADNEGO SZACUNKU DLA MUNDURU.BRAWO DLA POLICJANTA W AMERCE JUŻ BY KILKU ODSTRZELONO.PANIE ZIOBRO ZAOSTRZYĆ PRAWO BO ZA CHWILĘ NIĘ BEDZIE CHĘTNYCH IŚC DO POLICJI.

 12. Bogdan.

  28 maja, 2023 at 6:10 am

  Policjant faktycznie zachował się nieprofesjonalnie.Powinien najpierw wezwać pomóc, która by przyjechała z pałami, i zrobiła porządek z tym motłochem.

 13. Miras

  28 maja, 2023 at 10:27 am

  Bardzo dobra postawa policjanta. Ludzie, którzy tam byli są niestety niepoważni i winni całej sytuacji. Ludzie sobie muszą zdawać sprawę że w sytuacjach grupowej napaści na policjanta ma on prawo nie tylko wyciągnąć broń, ale również może jej użyć i oby strzelał wtedy tylko w „kolana” . Brawo dla policji.

 14. Zbynek

  28 maja, 2023 at 10:58 am

  tłum ma rację
  policja łamie przepisy zawsze!!!
  chyba nie mający co robić
  zdejmij mundur
  mądry z bronią
  dobrze że granatnika nie wziął na taką akcję

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Z Kraju

Advertisement

Ze Świata

Filmiki