Connect with us

Z Kraju

Rozbity gang zajmujący się kradzieżą samochodów

kradzież samochodu

W efekcie skoordynowanej operacji przeprowadzonej przez Centralne Biuro Śledcze Policji (CBŚP) oraz Komendę Wojewódzką Policji (KWP) w Gdańsku, wspieranych przez KWP w Szczecinie, Gorzowie Wlkp., Poznaniu oraz jednostki specjalne z SPKP w Gdańsku i Bydgoszczy, udało się rozbić międzynarodowy gang zajmujący się kradzieżą i rozbiórką samochodów. W operacji brała również udział niemiecka Zentrale Kriminalinspektion Braunschweig.

W wyniku działań, które objęły zarówno tereny Polski, jak i Niemiec, zlikwidowano pięć tak zwanych „dziupli samochodowych”, zatrzymano siedem osób i odzyskano pięć skradzionych pojazdów. Policja zabezpieczyła również kilka tysięcy części samochodowych, które pochodziły z co najmniej 120 skradzionych samochodów.

Pierwsze działania rozpoczęły się na autostradzie A2 w okolicach Poznania, gdzie zatrzymano czterech podejrzanych i odzyskano dwa skradzione wcześniej w Niemczech volkswageny. W toku dalszych czynności na Pomorzu przeszukano 18 nieruchomości, w których odkryto miejsca ukrycia i rozbiórki skradzionych pojazdów. W rezultacie zatrzymano kolejnych trzech mężczyzn, w tym prawdopodobnego organizatora procederu.

W wyniku przeszukań odzyskano łącznie pięć skradzionych pojazdów i zabezpieczono kilka tysięcy różnych części samochodowych. Zabezpieczone elementy, według śledczych, pochodzą z co najmniej 120 samochodów skradzionych z terenu Polski i Niemiec.

Rozbity przez CBŚP gang mógł przemycić do Polski ponad tonę narkotyków

Wstępne szacunki śledczych wskazują, że wartość skradzionych z terenu Niemiec samochodów to prawie 3 miliony złotych, ale jest to tylko wstępny szacunek. Obecnie śledczy ustalają pełną listę ukradzionych pojazdów, a ich łączna wartość może być kilkukrotnie wyższa.

Podejrzani zostali doprowadzeni do Pomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu Do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Gdańsku. Zarzuty przedstawione zatrzymanym dotyczą udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz kradzieży pojazdów lub paserstwa. Za powyższe przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat. Wszystkie osoby zostały tymczasowo aresztowane na wniosek prokuratora.

W trakcie działań, na poczet przyszłych kar, zabezpieczono również gotówkę, samochód i motocykle o wartości około 1 miliona złotych.

Sprawa nadal jest rozwijana i śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań. W toku dochodzenia ustalane są również numery identyfikacyjne 250 innych elementów pojazdów zabezpieczonych w czasie przeszukań.

Operacja stanowi znaczący cios w struktury przestępcze zajmujące się kradzieżą i rozbiórką samochodów. Dowodzi też skuteczności międzynarodowej współpracy w zwalczaniu tego rodzaju przestępczości.

Odpowiedzialny z dział wiadomości

Kliknij by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Z Kraju

Filmiki1 tydzień ago

Nagranie. Policjant wyciągnął broń, tłum chciał odbić zatrzymanego!

Incydent miał miejsce w Wierzchucinie (gmina Krokowa) koło Pucka, gdzie kilkadziesiąt osób próbowało powstrzymać policjantów przed zatrzymaniem młodego chłopaka. W...

Z Kraju1 tydzień ago

Kilkadziesiąt osób zaatakowało interweniujących policjantów

Policjanci z Pucka dzięki dobremu rozpoznaniu, zabezpieczonym filmom, rozmowom z mieszkańcami oraz zdobytym informacjom zatrzymali na tę chwilę dwie osoby...

Filmiki1 tydzień ago

Pobili nastolatka, który chciał rozdzielić bijące się dziewczyny

Nagranie przedstawiające brutalne pobicie, które zostało przesłane do naszej redakcji przez jednego z naszych czytelników, wstrząsnęło naszą społecznością. Film ukazuje...

Filmiki1 tydzień ago

Gorlice. Brutalna bójka 14 i 17 latki – dzieciaki ze szkoły biły im brawo

Na przestrzeni ostatniego weekendu dotarły do nas informacje, że w parku w Gorlicach doszło do starcia pomiędzy dwiema nastolatkami. Cały...

Filmiki2 tygodnie ago

[Film] Pijany Mołdawianin w porsche chciał rozjechać ludzi

W Śródmieściu doszło do bulwersującego zdarzenia, które zakończyło się zatrzymaniem obywatela Mołdawii. 39-letni mężczyzna podejrzany jest o kierowanie pojazdem w...

Uncategorized2 tygodnie ago

Pijana opiekowała się niemowlęciem! Zareagowali przechodnie!

Wstrząsające zdarzenie miało miejsce 11 maja 2023 roku w Pabianicach, gdzie 36-letnia matka, będąc pod wpływem ponad 2 promili alkoholu,...

Reklama

Ze Świata

Filmiki