Mundurowi z pomocą dla hospicjum

Mundurowi z pomocą dla hospicjum

Data publikacji 28.05.2020

W całej Polsce wolontariusze angażują się w akcje charytatywne, pomagając osobom i instytucjom zaangażowanym w walkę z COVID-19. W Puławach, pomoc niosą ci, którzy sami stoją na pierwszej linii walki z koronawirusem. Policjanci wspólnie z uczniami z puławskiej mundurówki, zorganizowali akcję szycia maseczek, które przekazali podopiecznym Hospicjum im. Świętej Matki Teresy, którzy takiej ochrony potrzebują przez cały czas, bez względu na panujące obostrzenia.

Policjanci, pełniąc służbę na pierwszej linii, doskonale wiedzą jak wiele środków ochrony potrzeba, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i osobom, z którymi spotykają się na co dzień. Realizując szereg zadań związanych z panującym stanem epidemii, starają się również pamiętać o tych, którzy najbardziej potrzebują pomocy. Mając świadomość, że ze względu na panujące obostrzenia, szereg fundacji i stowarzyszeń pozbawiona jest możliwości bezpośredniego pozyskiwania funduszy na bieżącą działalność, postanowili wspomóc podopiecznych Hospicjum im. Św. Matki Teresy w Puławach. Pod opieką puławskiego hospicjum znajdują się nie tylko osoby, które mają zapewnioną opiekę stacjonarną, ale również około stu pacjentów w tzw. opiece domowej. Każdego dnia, pracownicy hospicjum niosą pomoc swoim pacjentom i ich rodzinom, sami zmagając się z obecną, niełatwą sytuacją.

Do akcji funkcjonariusze zaprosili uczniów z Zespołu Szkół Nr 3 w Puławach, z klasy mundurowej. Troje kadetów, Weronika Suszek, Katarzyna Łysoniek i Jakub Woliński pod opieką nauczyciela Mariusza Marka uszyło prawie 300 maseczek wielorazowego użytku z materiału zakupionego przez policjantów.

Wczoraj, przed siedzibą hospicjum, w bezpiecznych warunkach i przy zachowaniu zalecanych przez służby sanitarne środkach ostrożności, odbyło się symboliczne przekazanie maseczek. Na ręce Pani Prezes Justyny Walecz – Majewskiej oraz Pani Dyrektor dr Haliny Furtak, Komendant Powiatowy Policji w Puławach podinsp. Rafał Skoczylas wraz z kadetami z Zespołu Szkół Nr 3 w Puławach przekazali prawie 300 maseczek.

Pamiętajmy, mimo stopniowego znoszenia obostrzeń, służby sanitarne przypominają o zachowaniu środków ostrożności oraz zabezpieczaniu się przed możliwością zakażenia.

ERK

Źródło: Policja.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*