Connect with us

Z Kraju

Grupa przestępcza i prostytucja: akcja CBŚP w Tarnowie [FILM]

Grupa przestępcza i prostytucja akcja CBŚP w Tarnowie

Funkcjonariusze rzeszowskiego CBŚP zatrzymali 3 osoby podejrzane o uczestnictwo w gangu wykorzystującej prostytucję. Śledztwo prowadzone jest przez Prokuraturę Okręgową w Tarnowie. Dowody wskazują, że grupa przestępcza działała w latach 2019-2023 i mogła zarobić na nielegalnym procederze ponad 600 tys. zł. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Policjanci z rzeszowskiego Centralnego Biura Śledczego Policji, działając pod nadzorem tarnowskiej Prokuratury Okręgowej, badają sprawę grupy przestępczej czerpiącej zyski z cudzego nierządu. W ostatniej akcji funkcjonariusze z rzeszowskiego CBŚP i Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie zatrzymali 3 osoby w wieku 41-44 lat. Przedstawiono im zarzuty wykorzystywania prostytucji oraz kierowania i uczestnictwa w zorganizowanej grupie przestępczej.

Dwóch zatrzymanych wcześniej już miało konflikty z prawem w obszarze przestępstw seksualnych i obyczajowych. Podczas akcji policjanci przeszukali mieszkania, agencje towarzyskie, samochody oraz inne obiekty związane z podejrzanymi, zabezpieczając dokumenty, nośniki danych, telefony komórkowe oraz około 20 tys. zł w gotówce.

Policjanci z rzeszowskiego CBŚP, we współpracy z Prokuraturą Okręgową w Tarnowie, badają działalność tej grupy od pewnego czasu. Ze zgromadzonych dowodów wynika, że ta grupa przestępcza w latach 2019-2023 prowadziła agencje towarzyskie tzw. „mieszkaniówki” na terenie Tarnowa. Wszystko wskazuje na to, że w kilku takich agencjach, działających w wynajmowanych mieszkaniach, mogło „pracować” kilkadziesiąt kobiet oferujących usługi seksualne. Kobiety były werbowane m.in. za pośrednictwem portali internetowych.

 

Odpowiedzialny z dział wiadomości

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Z Kraju

Advertisement

Ze Świata

Filmiki