Dolnośląscy policjanci przechwycili kolejne porcje narkotyków

Przykładem, który pokazuje, że nawet poza służbą policjanci walczą z przestępczością narkotykową, jest sytuacja z Wrocławia. Funkcjonariusz z jednego z wrocławskich komisariatów wracając ze służby do miejsca zamieszkania, zauważył kierującego osobową lancią, który popełniał szereg wykroczeń drogowych. 26-latek poruszał się z nadmierną prędkością, nie sygnalizował manewru zmiany pasa ruchu, a także wymuszał pierwszeństwo przejazdu na innych autach, zmuszając kierujących do gwałtownego hamowania. Dla doświadczonego policjanta takie zachowanie wydało się bardzo podejrzane, dlatego też postanowił on zatrzymać kierującego i przerwać jak najszybciej jego niebezpieczną jazdę. Podczas zatrzymania mundurowy zauważył, jak mężczyzna wyrzucił foliowe zawiniątka z suszem roślinnym. Analiza zabezpieczonej substancji wskazała na marihuanę w ilości kilkudziesięciu porcji handlowych. We wnętrzu auta 26-latka funkcjonariusz ze Starego Miasta ujawnił także okrągły młynek. W związku z kierowaniem pojazdem mechanicznym, pomimo braku uprawnień, zatrzymany został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych. Mężczyzna był pobudzony, zachowywał się nerwowo i nie miał zamiaru współpracować z funkcjonariuszami, wyznał jedynie, że zdarza mu się palić marihuanę. Z uwagi na podejrzenie kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających, w dalszą podróż wrocławianin ruszył z mundurowymi. Po pobraniu krwi do analizy został przewieziony do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

W Miliczu policjanci patrolujący miasto, na jednej z ulic postanowili wylegitymować młodego mężczyznę. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami 22-letni mieszkaniec Milicza był wyraźnie zdenerwowany, a jego zachowanie wskazywało, że może coś ukrywać przed mundurowymi. W związku z tym policjanci przeprowadzili jego kontrolę osobistą, podczas której znaleźli przy nim susz roślinny, którym okazała się marihuana. Podczas przeszukania jego miejsce zamieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli kolejne narkotyki, tym razem ponad 150 porcji marihuany, siedem telefonów komórkowych, podręczną wagę elektroniczną, młynek do mielenia suszu roślinnego, a także kilka tysięcy złotych – śledczy będą ustalać skąd pochodzi ta gotówka. Zatrzymany 22-latek został osadzony w policyjnym areszcie, a zabezpieczone środki odurzające trafiły do służbowego depozytu. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego mężczyzna usłyszał zarzuty dokonania w ostatnim czasie kilku przestępstw narkotykowych, w tym m.in. sprzedaży innym osobom marihuany, czy też prowadzenia nielegalnej uprawy konopi, z której pozyskał około 200 porcji narkotyku. O dalszym losie podejrzanego, któremu grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności, zdecyduje teraz sąd.

W Bolesławcu dzielnicowi z tamtejszej komendy zatrzymali 30-latka, który posiadał przy sobie marihuanę. Zatrzymany przechowywał narkotyki w paczce z papierosami, licząc, że w ten sposób ukryje substancję, której posiadanie jest zabronione prawem. Jednak mieszkańcowi Bolesławca nie udało się przechytrzyć policjantów. Mundurowi podczas kontroli sprawdzili również zawartość paczki papierosów i w związku z posiadaniem narkotyków zatrzymali mężczyznę. 30–latkowi grozi teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W Świdnicy posiadanie substancji odurzających, które policjanci ujawnili przy zatrzymanym mężczyźnie, było zaledwie jednym z wielu przestępstw, jakie miał na sumieniu skrajnie nieodpowiedzialny motocyklista. Zaczęło się od zwrócenia uwagi funkcjonariuszy Ogniwa Interwencyjno-Patrolowego świdnickiej komendy przez kierującego motocyklem, którego styl jazdy sugerował, że może on być nietrzeźwy. W trakcie kontroli policjanci potwierdzili swoje przypuszczenia. Alkomat wskazał blisko 0,7 promila alkoholu w organizmie 29-latka. Podczas dalszych czynności mundurowi znaleźli przy mężczyźnie srebrne zawiniątko z zawartością amfetaminy. W wyniku sprawdzenia motocyklisty w policyjnych systemach, okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania tego typu pojazdem, a jego jednoślad nie ma wymaganego ubezpieczenia OC dla posiadaczy pojazdów mechanicznych. Mężczyzna odpowie teraz za swoje zachowanie przed sądem.

PAMIĘTAJMY! W świetle obowiązujących przepisów, za nielegalne posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozić może kara do 3 lat pozbawienia wolności, a za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.

sierż. szt. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP we Wrocławiu
st. sierż. Paweł Noga
tel. 693 – 403 – 817

KPP w Bolesławcu
asp. szt. A. Kublik – Rościszewska
tel. 600 – 266 – 990

KPP w Świdnicy
sierż. szt.  Magdalena Ząbek
tel. 607 – 317 – 642

KPP w Miliczu
podinsp. Sławomir Waleński
tel. 507 – 135 – 830

Źródło: www.dolnoslaska.policja.gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*