Policjanci odzyskali rower i zatrzymali podejrzanego o kradzież 19-latka

Policjanci odzyskali rower i zatrzymali podejrzanego o kradzież 19-latka

Policjanci z reszelskiego komisariatu zatrzymali 19-latka podejrzanego o kradzież roweru i odzyskali jednoślad. Rower o wartości 1300 zł. tego samego dnia trafił do swojego właściciela. Za popełnione przestępstwo młodemu mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (26.05.2020) reszelscy policjanci w trakcie patrolowania rejonu służbowego na skrzyżowaniu ulic Warmińskiej z ulicą Kolejową zauważyli jadącego rowerem mężczyznę. Jednoślad na którym jechał 19-latek odpowiadał opisowi skradzionemu kilka dni wcześniej rowerowi. Mieszkaniec Reszla na widok policjantów gwałtownie zszedł z roweru, pozostawiajac go na chodniku, po czym zaczął uciekać pieszo ulicami miasta. Policjanci niezwłocznie udali się za młodzieńcem. Dłuższą chwilę trwał pieszy pościg za sprawcą kradzieży. Cała sytuacja zakończyła się w jednym z budynków przy ulicy Kolejowej, gdzie wbiegł 19-latek i został zatrzymany. Mieszkaniec Reszla trafił do policyjnej celi. Odzyskany rower został zabezpieczony. Tego samego dnia trafił do swojego właściciela.
Zatrzymany mężczyzna rozpytany na okoliczność posiadania roweru którym się poruszał, wyjaśnił, że pożyczył jednoślad od kolegi by jechać na ryby.  Teraz 19-latkowi zostanie przedstawiony zarzut kradzieży. To przestępstwo zagrożone jest karą 5 lat pozbawienia wolności.

(ab/rj)

Źródło: Policja.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*