Connect with us

Filmiki

Postępowanie wobec funkcjonariuszy policji za nieodpowiednie słowa wobec obywatela Ukrainy

Do zdarzenia doszło 26 sierpnia. Obywatel Ukrainy pracujący w dowozie pizzy, zostawił swój samochód, by dostarczyć klientowi jedzenie. Auto stało na poboczu, z włączonym silnikiem. Gdy wrócił do pojazdu, funkcjonariusze policji ukarali dostawcę mandatem.

W momencie kiedy Ukrainiec zapytał za co dostał mandat oraz dodał słowa „taka policja w Polsce”, na ten tekst policjanci użyli wulgarnych słów w stronę obywatela Ukrainy.

Rzecznik Komendy Stołecznej Policji potwierdził, ze interwencja miała miejsce na terenie dzielnicy Śródmieście w Warszawie. Wobec funkcjonariuszy wszczęto postępowanie dyscyplinarne.

„Niezwłocznie po uzyskaniu informacji o nagraniu dotyczącym możliwych nieprawidłowości w zachowaniu funkcjonariuszy w trakcie przeprowadzanej interwencji wobec obywatela Ukrainy, Komendant Stołeczny Policji polecił wyjaśnienie okoliczności tego zdarzenia Wydziałowi Kontroli, którego oficerowie potwierdzili, że interwencja miała miejsce na terenie Śródmieścia w Warszawie” – poinformował PAP rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak.

 

Zobacz nagranie:

1 Komentarz

Z Kraju

Ze Świata

Filmiki