Connect with us

Filmiki

Film: Agresywny „plażowicz” zaatakował ratownika! Został obezwładniony

Dzięki szybkiej interwencji policjantów odpowiedzialności karnej za swoje chuligańskie zachowanie nie uniknie 39- letni mieszkaniec Sopotu, który pod wpływem alkoholu zaatakował ratowników WOPR. Ci, w trosce o jego bezpieczeństwo, nie pozwolili mu wejść do wody. W tym dniu na kąpielisku panowały niesprzyjające warunki atmosferyczne, z tego właśnie powodu wywieszona została czerwona flaga. Policjanci obezwładnili i zatrzymali agresywnego 39-latka. Mężczyzna noc spędził w pogotowiu socjalnym dla osób nietrzeźwych, a następnego dnia sopoccy śledczy ogłosili mu 5 zarzutów dotyczących m.in. znieważenia i naruszenia nietykalności ratowników. Mężczyzna odpowie również za wykroczenia m.in. za wulgarne zachowanie i zakłócanie porządku.

Policjanci z Sopotu kilka dni temu zostali zaalarmowani przez ratowników WOPR, którzy dbali o bezpieczeństwo turystów na plaży o tym, że zaatakował ich agresywny mężczyzna, który nie reagował na ich polecenia dotyczące niewchodzenia do wody z uwagi na niesprzyjające warunki atmosferyczne i wywieszoną z tego powodu czerwoną flagę. Mężczyzna, mimo wielokrotnych ostrzeżeń i wezwań ratowników, lekceważył je i był agresywny oraz wulgarny. W pewnym momencie 39- letni mieszkaniec Sopotu kopnął w megafon trzymany przez jednego z ratowników, zaczął woprowców znieważać wulgaryzmami, próbował też naruszyć ich nietykalność cielesną.

Interweniujący funkcjonariusze byli zmuszeni do użycia wobec niego siły fizycznej, celem obezwładnienia i wyprowadzenia z plaży, na której w tym czasie świadkami tego chuligańskiego zachowania, było wielu turystów, w tym dzieci. Mężczyzna był pijany – alkomat wskazał, że 39-latek ma blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. W związku z tym, że mężczyzna swoim zachowaniem stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych osób, mundurowi przewieźli go do wytrzeźwienia, a następnego dnia przesłuchali i ogłosili pięć zarzutów dotyczących m.in. znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy publicznych oraz kierowania wobec nich gróźb karalnych.

Za te przestępstwa grożą trzy lata pozbawienia wolności. Ponadto wobec mężczyzny policjanci skierują wnioski o ukaranie do sądu za popełnione wykroczenia m.in. za zakłócenie porządku w czynie tzw. chuligańskim i pod wpływem alkoholu oraz za używanie słów wulgarnych w miejscu publicznym.

Źródło: Policja.pl

Źródło: SopockieWOPR / Youtube

 

Odpowiedzialny z dział wiadomości

Kliknij by skomentować

Z Kraju

Ze Świata

Filmiki