Connect with us

Ciekawostki

Matka jedzie z przodu

Dlaczego mama nie powinna jechać obok dziecka w foteliku samochodowym?

Z jakich powodów miejsce mamy jest z przodu?

Po pierwsze, przedni fotel jest dużo lepiej dostosowany do przewozu osoby dorosłej. Poduszka powietrzna przednia, poduszka powietrzna boczna, pirotechniczne napinacze pasów, regulator pasa bezpieczeństwa czy zagłówek  – te wszystkie udogodnienia i ZABEZPIECZENIA sprawiają, że mama na przednim fotelu pasażera jest lepiej chroniona niż na tylnej kanapie.

Po drugie, osoba siedząca obok dziecka w foteliku przy gwałtownym hamowaniu może zmiażdzyć dziecko!  Dlaczego? W sytuacji nagłego zatrzymania waga wszystkich przedmiotów przewożonych w aucie zwiększa się 20- 30-krotnie. Znane sa przypadki, kiedy człowiek jadący obok dziecka w foteliku, zabił je w czasie wypadku, bo jego ciało było bezwładne albo uderzył swoją głową o głowę dziecka.

Argument, że dziecko bez mamy będzie płakać, łatwo można obalić – dzieci bywają dużo bardziej absorbujące, właśnie kiedy mama siedzi obok. Maluch może chcieć się wypiąć z szelek, wyciągać ręce do rodzica, generalnie wołać o uwagę.

Wielu rodziców mówi, że dziecko szybko się przyzwyczaja do obecności mamy na przednim fotelu. Przecież rodzic jest na wyciągnięcie ręki. Siedzącego za kierowcą malucha, mama może przez chwilę pogłaskać po nóżce, może mu coś zaśpiewać i mówić do niego.

Da się! Zadbaj o własne bezpieczeństwo.

Odpowiedzialny z dział wiadomości

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Z Kraju

Advertisement

Ze Świata

Filmiki