Connect with us

Z Kraju

Dezerter Emil Czeczko znaleziony martwy w mieszkaniu w Mińsku!

Polski dezerter wojskowy, który uciekł do Białorusi i w mediach kłamał mówiąc o publicznych egzekucjach imigrantów w polskich lasach przez polskie wojsko, został znaleziony martwy w mieszkaniu.

Jak informuje białoruski komitet śledczy: „Dziś do organów ścigania dotarła wiadomość o odkryciu zwłok Emila Czeczko powieszonego w jego miejscu zamieszkania w Mińsku. Zespół śledczy natychmiast udał się na miejsce zdarzenia. Obecnie trwa kontrola, rejestrowany jest obraz śladowy, konfiskowane są ważne dla śledztwa przedmioty. Aby ustalić dokładną przyczynę śmierci, wyznaczono sądowe badanie lekarskie, którego produkcję powierzono specjalistom SCSE. Komitet Śledczy rozważa wszystkie możliwe wersje tego, co się wydarzyło, w tym brutalny charakter zbrodni”

Przypomnijmy, 17 grudnia Państwowy Komitet Graniczny Białorusi poinformował, że straż graniczna zatrzymała na granicy białorusko-polskiej żołnierza Polskich Sił Zbrojnych Emila Czeczko. Agencja twierdziła, że ​​złożył on wtedy wniosek o azyl polityczny. Niedługo potem białoruski kanał ATN opublikował z nim wywiad, w którym mówił o masowych egzekucjach migrantów w Polsce. Udzielił również wywiadu państwowej telewizji „Białoruś 1”, gdzie opowiedział, jak brał udział wraz z polskimi siłami bezpieczeństwa w egzekucjach nielegalnych migrantów.

 

Odpowiedzialny z dział wiadomości

Kliknij by skomentować

Z Kraju

Ze Świata

Filmiki