Poważne skutki zdarzenia drogowego z udziałem cyklistów

Poważne skutki zdarzenia drogowego z udziałem cyklistów

Wczoraj po południu na ścieżce rowerowej przy ul. Pokładowej w Szczecinie doszło do wypadku drogowego, w którym ucierpiał cyklista. Z uwagi na warunki pogodowe, sprzyjające zmianie środka lokomocji na rower policjanci apelują o ostrożność i przypominają o obowiązku stosowania się do przepisów ruchu drogowego, którym podlegają również rowerzyści.

Wczoraj po południu na ścieżce rowerowej przy ul. Pokładowej w Szczecinie doszło do wypadku drogowego, w którym brało udział dwóch cyklistów. Według wstępnych ustaleń 35-letni mężczyzna jadący ulicą Pokładową od strony ul. Gierczak w kierunku ul. Portowe,j wykonując manewr wymijania nie zachował bezpiecznego odstępu. W wyniku tego manewru uderzył w rower, którego kierujący jechał z przeciwnego kierunku ruchu. Poszkodowany doznał obrażeń w postaci złamania ręki. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci z komisariatu Szczecin Dąbie.

W minionym roku terenie Szczecina doszło do 49 zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów. Od początku 2020 r. odnotowaliśmy 4 kolizje, w których uczestnikami byli rowerzyści.

Natomiast w województwie zachodniopomorskim  w 2019 r. rowerzyści brali udział w 153 zdarzeniach drogowych, w których 137 osób zostało rannych a 8 zginęło.  Z winy rowerzystów w całym województwie policjanci odnotowali 49 zdarzeń, 45 rannych, 5 osób poniosło śmierć. Rowerzyści byli też sprawcami 180 kolizji.

Głównymi przyczynami zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów są:

– nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu zarówno przez rowerzystów, jak i kierowców samochodów

– nieprawidłowe omijanie

– nieprawidłowe skręcanie

– niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami

Przypominamy, że drogi rowerowe przeznaczone są wyłącznie dla rowerzystów, obowiązują na nich analogiczne przepisy jak w ruchu samochodowym.

ZKS KMP/Zespol prasowy kWP w Szczecinie

Źródło: Policja.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*