Chełmek. Policjanci zatrzymali złodziei infrastruktury kolejowej

Policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku zatrzymali trzech złodziei infrastruktury kolejowej i odzyskali skradzione elementy metalowe służące do mocowania szyn. Rabusie wpadli, gdyż przewożąc kilkadziesiąt skradzionych podkładek, przeładowali samochód. 

W nocy z 25/26 maja, tuż po północy, uwagę policjantów patrolujących rejon ulicy Krakowskiej w Chełmku, przykuł samochód marki Opel Corsa z wyraźnie przeładowanym bagażnikiem. W związku z tym pojazd został zatrzymany do kontroli drogowej. Kiedy samochód zjechał na pobocze mundurowi przystąpili do czynności.

Za kierownicą auta siedział 22 – letni mieszkaniec powiatu chrzanowskiego. Jak się okazało nie posiadał on prawa jazdy, ponieważ  rok temu uprawnienia do kierowania zostały mu cofnięte z uwagi na przekroczenie dopuszczalnej liczby punktów. Ponadto mężczyzna nie posiadał dowodu rejestracyjnego, gdyż ten nie został dopuszczony do ruchu, z uwagi na zły stan techniczny.

Następnie policjanci przystąpili do kontroli bagażnika. Szybko okazało się, że przyczyną  przeładowania auta był nietypowy ładunek w postaci 66 sztuk metalowych, żebrowanych podkładek kolejowych. Policjanci ustalili, że elementy te zostały skradzione z remontowanej trakcji kolejowej. Elementy torowiska zostały zabezpieczone, a następnie przekazane funkcjonariuszom Służby Ochrony Kolei, natomiast kierowca opla trafił do komisariatu Policji w Chełmku.

W trakcie prowadzonego postępowania policjanci ustalili, że mężczyzna dokonał kradzieży wraz z dwoma znajomymi, również mieszkającymi w powiecie chrzanowskim. Aktualnie policjanci ustalają czy zatrzymani mężczyźni maja związek z innymi podobnymi kradzieżami.

Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie pojazdem pomimo cofniętych uprawnień grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*