Z trzema promilami za kierownicą passata

Z trzema promilami za kierownicą passata

Data publikacji 27.05.2020

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie 45-latek kierujący passatem. Jak oświadczył w trakcie sporządzania dokumentacji przez policjantów, zanim wsiadł za kierownicę wypił 10 piw. Teraz odpowie przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 10 lat.

    Około godziny pierwszej w nocy policjanci z komisariatu w Annopolu kontrolowali vw passata, którym kierował 45 letni mieszkaniec gminy Annopol. W trakcie kontroli policjanci wyczuli od siedzącego za kierownicą mężczyzny silną woń alkoholu. Mężczyzna był pod wyraźnym wpływem alkoholu, przeprowadzone alkomatem badanie wykazało w wydychanym powietrzu 3,2 promila alkoholu. Jak oświadczył w trakcie sporządzania dokumentacji przez policjantów, zanim wsiadł za kierownicę wypił 10 piw.

    Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 10 lat.

    Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Policjanci apelują o rozsądek na drodze oraz o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

JM

Źródło: Policja.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*