Śrem – Internauci zgłosili, policjanci namierzyli

Śrem – Internauci zgłosili, policjanci namierzyli

Policjanci śremskiej drogówki, sprawdzając zgłoszenia internatów sygnalizowane przez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, namierzyli kolejnych piratów drogowych, którzy drastycznie przekroczyli dopuszczalną prędkość. Niestety, niechlubny rekordzista w Borgowie pędził VW z prędkością 132 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h. Zagrażający sobie i innym kierowcy stracili uprawnienia do kierowania na 3 miesiące, zostali ukarani mandatami i punktami karnymi.

Mundurowi z drogówki wzięli pod lupę odcinek drogi wojewódzkiej nr 434, w miejscowości Borgowo. Policjantów zaniepokoiły zgłoszenia internautów, którzy, za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, sygnalizowali przekraczanie dopuszczalnej prędkości, właśnie w Borgowie.


Informacje od mieszkańców potwierdziły się, funkcjonariusze namierzyli w Borgowie kolejnych piratów drogowych. W minioną sobotę, 25 kwietnia, niechlubny rekordzista, 32-letni mieszkaniec powiatu rawickiego, właśnie w Borgowie pędził VW z prędkością 132 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h. Dzień wcześniej, 24 kwietnia, 42-latek z powiatu leszczyńskiego kierując audi jechał tam 112 km/h, a w niedzielę, 26 kwietnia, 34-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego poruszał się w tym miejscu z prędkością 127 km/h. Policjanci zatrzymali piratom drogowym uprawnienia do kierowania, ukarali ich mandatami i punktami karnymi. Poza tym funkcjonariusze ponawiają apele o rozwagę w ruchu drogowym i przypominają, że brawurowa jazda może być przyczyną tragedii.


Cały czas policjanci zachęcają też do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i do zgłaszania ujawnionych nieprawidłowości i naruszeń prawa. W przypadku potwierdzenia zgłoszenia mundurowi podejmują czynności mające na celu wyeliminowanie danego zagrożenia.


Przy tej okazji jeszcze raz przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy temu, aby zgłaszać potrzebę pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.


W przypadku pytań, wątpliwości związanych z obsługą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, a także uwag do funkcjonalności mapy prosimy o kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: kmzb@policja.gov.pl.


 


 


Ewa Kasińska/PGŹródło: www.wielkopolska.policja.gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*