Sprawcy pobicia zatrzymani chwilę po zdarzeniu

Do tej niebezpiecznej sytuacji doszło przed kilkoma dniami na terenie wrocławskiego Ołbina. Dzięki temu, że blisko całego zdarzenia byli policjanci z komisariatu przy ul. Rydygiera, osoby podejrzane o popełnienie kilku przestępstw są już w areszcie.

Wszystko zaczęło się od wizyty dwóch mężczyzn w jednym z hosteli na terenie Wrocławia. 25-latek oraz jego o rok starszy kompan podczas pobytu w lokalu nie potrafili zastosować się do regulaminu obiektu oraz do ogólnie przyjętych norm zachowania. Mężczyźni zaczęli niszczyć wyposażenie części wspólnej hostelu, m.in. znajdujący się tam sprzęt AGD. W pewnej chwili, wychodząc już z budynku, postanowili ukraść znajdujące się tam kwiaty w doniczkach.

Właścicielka roślin zwróciła uwagę agresywnym mężczyznom na ich zachowanie niezgodne z prawem. Wtedy oni nie tylko zaatakowali kobietę, bijąc pięściami oraz kopiąc, ale również pobili jej męża, który starał się ją obronić.

Następnie sprawcy uciekli z miejsca zdarzenia. Jednak nie udało im się oddalić zbyt daleko. Przejeżdżający obok policjanci z Ołbina zauważyli dwóch uciekających mężczyzn, a także zaatakowaną parę. Mundurowi po krótkim pościgu zatrzymali dwóch mieszkańców Wrocławia – 25 i 26-latka.

Jednak Ci cały czas zachowywali się bardzo agresywnie oraz wulgarnie. Obydwaj znieważyli mundurowych oraz grozili im, aby zmusić funkcjonariuszy do odstąpienia od czynności służbowych. Zostali jednak błyskawicznie obezwładnieni i doprowadzeni do pobliskiego komisariatu celem przeprowadzenia z nimi dalszych czynności.

Zatrzymani mężczyźni odpowiedzą teraz nie tylko za pobicie dwóch osób i uszkodzenie ciała, ale również uszkodzenie mienia oraz grożenie policjantom, celem odstąpienia przez nich od czynności służbowych. Sąd, opierając się na wynikach pracy funkcjonariuszy z komisariatu przy ul. Rydygiera, wobec podejrzanych zastosował już środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Grozić im teraz może kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

sierż. szt. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP we Wrocławiu
st. sierż. Krzysztof Marcjan
tel. 693 – 403 – 817

 Źródło: www.dolnoslaska.policja.gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*