KWP – Zatrzymani za znaczne przekroczenie prędkości – video

KWP – Zatrzymani za znaczne przekroczenie prędkości – video

Data publikacji 22.04.2020

85km/h za szybko jechał jeden z kierowców zatrzymany na ul. Krzywoustego w Poznaniu. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Poznaniu zatrzymali jego prawo jazdy. To nie jedyny taki przypadek. Przypominamy i apelujemy o przestrzeganie obowiązujących ograniczeń prędkości. Ma to bezpośrednie przełożenie na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Poznaniu codziennie patrolują w nieoznakowanych radiowozach ulice Poznania. Mimo zmniejszonego ruchu na drogach, kwestie związane z bezpieczeństwem są na pierwszym miejscu policyjnych zadań. Mniej samochodów na ulicach nie oznacza, że przestały obowiązywać ograniczenia prędkości.


Niestety nadal są kierowcy, którzy znacznie przekraczają dozwoloną prędkość ryzykując swoje życie i zdrowie, a także utratę prawa jazdy. Poniżej prezentujemy 2 przykłady nagrane videorejestratorem. W pierwszym przypadku kierowca jechał 155 km/h w miejscu gdzie dozwolona prędkość to 70 km/h. Drugi przypadek to 127 km/h również na ulicy Krzywoustego, czyli przekroczenie dozwolonej prędkości o 57km/h. Kierowcy stracili prawa jazdy na 3 miesiące. Otrzymali również 10 punktów karnych i 500 złotowe mandaty.


Niezależnie od stanu epidemii w naszym kraju, policjanci ruchu drogowego codziennie patrolują ulice naszego województwa. Nie ma zgody i taryfy ulgowej dla piratów drogowych, którzy świadomie narażają innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo.


Maciej Święcichowski

Ładowanie odtwarzacza…
Źródło: www.wielkopolska.policja.gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*