Międzychód – Areszt dla kierowcy za spowodowanie wypadku

Międzychód – Areszt dla kierowcy za spowodowanie wypadku

Trzy miesiące spędzi w areszcie kierowca, który 19 kwietnia spowodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym w miejscowości Kłosowice. Kierowana przez niego astra zjechała na lewe pobocze i kilkakrotnie dachowała. Na miejscu zginął 28-letni pasażer. Sprawca w chwili zdarzenia był nietrzeźwy. Nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Kierowca auta oraz pasażer siedzący obok niego z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala. Niestety pasażer, który siedział z tyłu, nie przeżył tego zdarzenia.


Kierujący oplem do 27 kwietnia przebywał w szpitalu. Po opuszczeniu oddziału został zatrzymany przez policjantów i przewieziony do Prokuratury w Szamotułach.


Tego samego dnia Sąd Rejonowy w Szamotułach na wniosek policjantów i prokuratora zastosował wobec kierowcy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.


Mężczyźnie za popełnione przestępstwo grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Został też ukarany 500 złotowym mandatem za brak uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.


 


 


Przemysław Araszkiewicz/PGŹródło: www.wielkopolska.policja.gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*