Ostrów Wlkp. – Kierowca namierzony przez policyjną grupę SPEED

Ostrów Wlkp. – Kierowca namierzony przez policyjną grupę SPEED

Data publikacji 23.04.2020

Policjanci ostrowskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego osobowym fiatem, który znacząco przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Pomiar wykonany przez funkcjonariuszy wskazał 111km/h w miejscu, gdzie można jechać maksymalnie 50 km/h.

W ostatnim czasie ruch na drogach znacznie się zmniejszył. Porusza się po nich mniej samochodów, rowerzystów i pieszych. Wszystko to w związku z ograniczeniami spowodowanymi walką z koronawirusem. Jednak, niektórzy ze względu na mniejszy ruch spowodowany obecną sytuacją, a także sprzyjające warunki atmosferyczne, pozwalają sobie na szybszą jazdę.


21 kwietnia, z prawem jazdy pożegnał się 29-latek, którego policjanci zatrzymali do kontroli drogowej na jednej z wsi terenu gminy Sieroszewice.


Kierowca osobowego fiata zapomniał, że droga to nie tor wyścigowy. W terenie zabudowanym jechał 111km/h.


Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierującemu zatrzymano dokumenty prawa jazdy. Będzie je mógł odzyskać dopiero za 3 miesiące. Ostrowianin otrzymał też mandat, a do jego konta przypisano 10 punktów karnych.


Jako kierowcy nie zapominajmy o tym, że dobra pogoda i warunki na drogach nie zwalniają nas z ograniczeń prędkości i z przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Wciąż główną przyczyną najcięższych w skutkach wypadków na drogach jest nadmierna prędkość.


 


 


Małgorzata Michaś/PG


Źródło: www.wielkopolska.policja.gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*