Środa Wlkp. – Odpowiedzą za posiadanie narkotyków

Środa Wlkp. – Odpowiedzą za posiadanie narkotyków

W ostatnich dniach podczas różnych kontroli policjanci ze Środy zatrzymali łącznie pięciu mężczyzn. Powodem były znalezione przy nich różnego typu środki odurzające. Funkcjonariusze zabezpieczyli marihuanę, amfetaminę i ekstazy. Za posiadanie zabronionych substancji grozi do 3 lat więzienia.

Podczas różnych czynności i kontroli prowadzonych w ostatnich dniach przez policjantów prewencji i kryminalnych, funkcjonariusze ujawnili kilka przypadków przestępstw polegających na posiadaniu narkotyków.

19 maja br. w Środzie Wlkp. na jednym z osiedli mieszkaniowych dzielnicowy średzkiej policji zatrzymał osobę poszukiwaną przez prokuraturę, a przy nim znalazł środki odurzające w postaci amfetaminy i marihuany. 33-latek trafił do policyjnego aresztu.

Podobny lost spotkał dwóch 22-latków, których policjanci zatrzymali w 21 maja br. w jednej z małych wiosek pod Środą. Powodem też były środki odurzające. Podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli przy nich amfetaminę, marihuanę i ekstazy.

Dzień później kryminalni zatrzymali innego 22-latka. Powód ten sam. Posiadanie narkotyków, dokładnie amfetaminy. Praktycznie w tym samym czasie, w innym miejscu Środy dzielnicowi zatrzymali 28-latka. W trakcie przeszukania mundurowi znaleźli przy nim marihuanę.

Ponadto policjanci zatrzymali również 19-latka, który usłyszał zarzuty udzielania narkotyków osobom nieletnim.

Przypomnijmy, że za posiadanie środków odurzających, ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje do 3 lat więzienia. O wysokości kary decyduje w każdym przypadku sąd.

Edyta Kwietniewska/PG

Źródło: Policja.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*