Policjanci zatrzymali oszustkę. Oferowała „ wirtualne” apartamenty w Zakopanem.

Tatrzańscy policjanci zatrzymali 26-letnią mieszkankę powiatu zgorzeleckiego, która na portalu internetowym oferowała do wynajęcia nieistniejące mieszkania i apartamenty. Kobieta oszukała w ten sposób 4 osoby na kwotę kilku tysięcy złotych. Za czyny, których się dopuściła grozi jej kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Z ustaleń śledczych wynika, że 26-letnia kobieta w okresie listopada i grudnia 2019 roku oferowała w popularnym serwisie internetowym mieszkania i apartamenty do wynajęcia na Sylwestra w Zakopanem, które w rzeczywistości nie istniały. Za rezerwację pobierała zaliczki, po czym kontakt z nią się urywał. Oszukane w ten sposób osoby zaczęły zgłaszać się na Policję. Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zakopiańskiej komendy. Prowadząc czynności związane z wykrywaniem oszustw internetowych, wpadli na trop kobiety, która zamieszczała nieprawdziwe ogłoszenia. Dzięki intensywnym działaniom i doświadczeniu policjantów prowadzących to postępowanie, 15 maja br kobieta została zatrzymana przez tatrzańskich policjantów w swoim domu, w województwie dolnośląskim. Przedstawiono jej 4 zarzuty oszustwa.

Za czyny, których się dopuściła grozi jej kara nawet ośmiu lat więzienia. Należy również nadmienić, iż sprawa ma charakter rozwojowy. Mundurowi sprawdzają, czy 26-latka nie dopuściła się jeszcze innych tego typu przestępstw. To kolejny oszust internetowy, którego wytropili i zatrzymali tatrzańscy śledczy. Przypominamy, że nikt w internecie nie jest anonimowy !

Źródło: Policja.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*