Kalisz – Sześć osób straciło prawo jazdy w jeden dnia

Kalisz – Sześć osób straciło prawo jazdy w jeden dnia

Kolejni kierowcy zatrzymani przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego stracili prawa jazdy na trzy miesiące. Utrata dokumentu była związana z rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. Jeden z zatrzymanych do kontroli kierowców, na odcinku drogi gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, pędził samochodem z prędkością 136 km/h.

Pomimo apeli o rozsądek za kierownicą oraz prowadzonych akcji profilaktycznych, podczas których policjanci przypominają, że ulice nie są torem wyścigowym, a nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych, nadal nie brakuje lekkomyślnych osób, które podejmują ryzykowne zachowania i stwarzają realne zagrożenie na drodze


Tylko wczoraj, podczas kontroli prędkości na drogach, policjanci z kaliskiej drogówki ujawnili sześć kolejnych przypadków rażącego przekroczenia dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym. Niechlubnym rekordzistą minionej doby okazał się 26-letni mieszaniec powiatu kaliskiego, zatrzymany do kontroli przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego, którzy patrolowali ulice nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w wideorejestrator. Pomiar prędkości wykazał, że kierowca peugeota jechał z prędkością 136 km/h, w miejscu gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h.


Oprócz 26-latka, tego dnia prawo jazdy straciło jeszcze pięciu innych nieodpowiedzialnych kierowców. Wszyscy oni będą mogli odzyskać dokumenty uprawniające do kierowania pojazdami, dopiero za trzy miesiące.


 


 


Anna Jaworska-Wojnicz/PGŹródło: www.wielkopolska.policja.gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*