Piła – Kolejny areszt finałem kierowania gróźb oraz złamania zakazu sądowego

Piła – Kolejny areszt finałem kierowania gróźb oraz złamania zakazu sądowego

Data publikacji 23.04.2020

Policjanci z Posterunku Policji w Białośliwiu zatrzymali mężczyznę, który po raz kolejny złamał zakaz zbliżania się do byłej partnerki. Najbliższej rodzinie kobiety groził użyciem przemocy, w przypadku składania zeznań w sprawie. Został aresztowany na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wodności.

Sąd Rejonowy w Chodzieży zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec 32-latka, który pomimo wydanego wcześniej przez sąd zakazu zbliżania się, przebywał w mieszkaniu byłej partnerki. Jej rodzinie zagroził użyciem przemocy, w przypadku składania zeznań w sprawie.


Policjanci z Posterunku Policji w Białośliwiu znając przeszłość 32 letniego mieszkańca gminy Miasteczko Krajeńskie wiedzieli, że ponownie może lekceważyć orzeczony przez sąd zakaz. Ich przypuszczenia nie były bezpodstawne. W marcu tego roku mężczyzna opuścić Areszt Śledczy, za złamanie zakazu zbliżania, groźby wobec pokrzywdzonej i jej nabliższej rodziny. Już 17 kwietnia br. został zatrzymany na gorącym uczynku przez mundurowych z Białośliwia. Nie dość, że przebywał w mieszkaniu byłej partnerki, to ponownie zdążył zagrozić użyciem przemocy jej najbliższym, w przypadku składania zeznań w sprawie.


W związku z niestosowaniem się do orzeczonych postanowień, Sąd Rejonowy w Chodzieży zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za popełnione przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 


 


 


Jędrzej Panglisz/PG


Źródło: www.wielkopolska.policja.gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*