Policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie!

Pierwszy z kierujących – 45-latek, został zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego w piątek przed godziną 21:00 w Wałbrzychu. Mężczyzna chcąc wyjechać z pola na drogę publiczną, wpadł do przydrożnego rowu. Wałbrzyszanin miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Na miejscu potrzebna była interwencja straży pożarnej, gdyż w wyniku kolizji doszło do wzniecenia ognia.  Dzień później, około godziny 13:00 w ręce funkcjonariuszy z Boguszowa-Gorców wpadł jadący motorowerem 41-letni mieszkaniec Witkowa. Badanie wykazało u zatrzymanego aż 3,64 promila alkoholu w organizmie.

Obaj sprawcy staną teraz przed sądem i za jazdę w stanie nietrzeźwości mogą trafić do więzienia na dwa lata. Grozi im także wieloletni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Apelujemy po raz kolejny. Jeżeli posiadamy wiedzę, że ktoś chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywał alkohol, należy takiej osobie bezwzględnie uniemożliwić wsiadanie za kierownicę. Kolejnym krokiem powinien być telefon na nr 112, skąd informacja zostanie przekazana właściwej terenowo jednostce policji. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania, które mogą w konsekwencji doprowadzić do tragicznego w skutkach wypadku drogowego.

sierż. szt. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Wałbrzychu
mł. asp. Marcin Świeży
tel. 604 – 426 – 995

 Źródło: www.dolnoslaska.policja.gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*