Policjanci zatrzymali dwóch braci podejrzanych o kradzież sklepową – jeden z nich był poszukiwany

W minioną sobotę, tj. 23 maja br. przed godziną 10.00 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży różnego rodzaju artykułów, w jednym z oławskich marketów. Funkcjonariusz natychmiast wysłał pod wskazany adres patrol dzielnicowych.

Po dotarciu na miejsce, policjanci w rozmowie z pracownikami ochrony ustalili, że obaj mężczyźni zostali ujęci za linią kas ze skradzionym towarem. Łupem sprawców padły m. in. przenośne inhalatory, rowerowe oświetlenie magnetyczne, kołowrotek wędkarski, masa plastyczna i stacja pogodowa. Łączna wartość skradzionego towaru przekroczyła kwotę 600 złotych.

W wyniku czynności podjętych przez interweniujących policjantów, towar w nienaruszonym stanie powrócił do dalszej sprzedaży. Funkcjonariusze po zebraniu materiału dowodowego zatrzymali sprawców. Okazało się, że podejrzani to dwaj bracia z powiatu oleśnickiego, w wieku 38 i 41 lat. Młodszy z nich, miał już na swoim koncie zatarg z prawem. W niedalekiej przeszłości popełnił przestępstwa przeciwko mieniu oraz naruszył przepisy ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Był poszukiwany przez prokuraturę i sądy, w których toczyły się postępowania przeciwko niemu, mężczyzna „zalegał” z odbyciem kary pozbawienia wolności w wymiarze 4 lat.

Zatrzymani mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Obaj przyznali się do kradzieży. Za tego typu czyn, podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Oławie
podinsp. Alicja Jędo
tel. 605-316-497Źródło: www.dolnoslaska.policja.gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*