Koło – Kary za otwarte lokale z grami hazardowymi

Koło – Kary za otwarte lokale z grami hazardowymi

Data publikacji 24.04.2020

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazali się dwaj właściciele maszyn do gier hazardowych, którzy pomimo licznych zakazów oraz wielu ograniczeń związanych z ogłoszonym stanem epidemii, na terenie Kłodawy otworzyli lokale, do których mogli wejść klienci. Za spowodowanie wysokiego ryzyka szerzenia się choroby zakaźnej COVID-19, lekceważący przepisy zostali ukarani wysokimi karami pieniężnymi.

Kłodawscy policjanci, którzy na co dzień czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców, w ostatnich tygodniach sprawdzają również czy wszyscy stosują się do nowych obowiązujących przepisów związanych z walką rozporzestrzeniania się koronawirusa. Niewielu było takich, którzy ignorowali obostrzenia, jednak podejrzenia policjantów wzbudziły osoby znajdujące się  w okolicy lokali, w których znajdowały się maszyny do gier hazardowych. Dlatego też funkcjonariusze postanowili dokładnie przyjrzeć się tym miejscom.


17 kwietnia br. mundurowi  zauważyli, że na jednej z kłodawskich ulic otwarty jest lokal, który zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami w związku z wystąpieniem epidemii, nie powinien być dostępny dla klientów. Było jednak inaczej. Jak się okazało, właściciel automatów do gier hazardowych za nic miał aktualne zakazy, a z usług mógł skorzystać każdy zainteresowany.


Taką samą sytuację zastali policjanci dzień później kilka ulic dalej. Tam również lokal był dostępny dla postronnych osób, które mogły swobodnie i bez żadnych ograniczeń korzystać z automatów.


Policjanci sporządzili odpowiednią dokumentację z przeprowadzonych kontroli. Zebrany materiał przesłali do Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Kole. Po przeanalizowaniu spraw, Inspektor Sanitarny z uwagi na skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie właścicieli gier, którzy zlekceważyli obowiązujące przepisy, nałożył na nich kary administracyjne w wysokości 10 i 15 tysięcy złotych, adekatnie do stworzonego zagrożenia.


 


 


Weronika Czyżewska/PG


Źródło: www.wielkopolska.policja.gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*